Hoşgeldin ziyaretçi giriş yapın ya da kayıt olun.

Teknik Servis Prosedürü

Garanti dahilindeki herhangi bir ürünün tamiri için teknik servisimize kabülü şartları;

* Ürünü getiren firmanın, ürünü ALSATBEYÇARŞISI'n dan satın almış olması,
* Ürününün ALSATBEYÇARŞISI'nin bünyesinden çıkış tarihinden itibaren garanti süreci içerisinde olması,
* Ürün üzerinde herhangi bir fiziksel darbe, hasar, yanma, patlama vb. sebeplerden dolayı kusur bulunmaması
* Ürün üzerinde okunabilir barkod seri numarasının olması
* Garanti etiketinin ürün üzerinde olması
Arıza kabulü sırasında yapılan genel incelemede ürünü garanti dışı bırakan bazı problemler anlaşılamayabilmektedir. Daha sonra teknik servis ekipmanlarıyla yapılan ayrıntılı incelemede bu kusurların ortaya çıkması durumunda ürün müşteriye geri iade edilir.
Garanti sürecinin bitmiş olması ancak bedelli olarak onarım yapılması istenmesi durumunda mümkün olabilen çalışma bedeli karşılığında yapılır.
Arızalı ürünler ile ilgili doğacak ödemeler peşin esaslı tahsil edilir.
Müşteriler sonuçlanan arıza işlemleri hakkında süratle bilgilendirilirler. Müşteriler bildirilen ürünleri teknik servisimizden alabilirler.
Arızalı ürünler müşteri tarafından ALSATBEYÇARŞISI'nin teknik servisine getirilerek seri numarası kontrol edilir ve belirtilen şartları sağlayan ürünler arıza formu karşılığında teslim alınır. Üründe mevcut arızanın ne olduğu ve ne gibi şartlarda ortaya çıktığı müşteri tarafından bildirilir. Teknik servise kabulü yapılan ürünün son durumu, kabul tarihinden itibaren en geç 21 gün içerisinde telefon yada mail yoluyla müşteriye bildirilir.
Yapılan çalışmalar sonucunda ortaya çıkan durumlar aşağıda belirtilmiştir :
Sorunsuz Ürün; Gerçekte arızalı olmayan ürün; müşteriye iade edilir
Kullanım Hatası; Üründeki arızanın tamamıyla müşterinin yanlış kullanımı sonucunda doğmuş olması sebebiyle gelen ürünler; müşteriye iade edilir
Onarılan Ürünler; Üründeki arıza onarılarak müşteriye çalışır halde teslim edilir. Genellikle satın alındığı hafta arıza çıkaran ürünler birebir yenisi ile değiştirilir.
Yenisi ile değişen ürünler; Üründeki arızanın onarımının yapılamaması durumunda var ise ürünün yenisi ile değiştirilir
Üst modele çıkarılan; Üründeki arızanın onarımının yapılamaması ve ürünün yenisi olmaması durumunda ürün mevcut olan bir üst seviyedeki ürüne fark bedeli alınarak çıkartılır. Burada uygulanacak olan fark bedeli ürünün satın alındığı tarihteki iki ürünün fiyat farkı kadardır.
İade Ürünün onarılamaması, mevcut olmaması ve üst modelinin de mevcut olmaması veya müşterinin fiyat farkı ödemeyi istememesi durumunda ürün güncel ticari fiyatı üzerinden geri iade alınır. Ürünün piyasada olmaması dolayısıyla fiyatının belirli olmaması durumunda mevcut olan en düşük model üzerinden oranlama ile ürün iade fiyatı belirlenir.
Arızası giderilen ürünler Teknik Servis tarafından verilen form olmadan müşteriye teslim edilmez. Bu durumdan kaynaklanan gecikmelerden Teknik Servis sorumlu değildir.
Arızalı olarak gelen Beyaz eşya (Yazarkasa, Terazi, Barkot okuyucu, …), Bilgisayar parçası (ram, ses kartı, ekran kartı, modem vb.) ürünlere ait ambalaj ve anti-statik poşetler içerisinde Teknik Servis'e getirilmediği takdirde, Teknik Servis tarafından teslim alınmamaktadır.
Arızalı ve garanti dışı ürünlerin Teknik Servis'te arızası giderilirse, müşteriden Teknik Servis Bedeli alınır. Parçası değiştirilmiş ürünün değiştirilen parçası 3 ay garantilidir.
Teknik Servis'e arızalı olarak bırakılan ve 3 ay içinde alınmayan üründen Teknik Servisimiz sorumlu değildir.
Arızalı olarak getirilen ve Teknik Servis'te bakımı yapılmış ürünler için müşteri telefon veya e-mail ile haberdar edilir.
Arıza tanımı yapılmayan ürünlerde yaşanacak gecikmelerden Teknik Servis sorumlu değildir.
Teknik Servis'e müşteri bilgisayarları, Teknik Servis bedeli tahsil edilerek alınır.
Teknik Servis'e getirilen ürünün seri numarası barkodu zarar görmemiş olmalıdır.
İade edilen ürünler, bütün aksesuarları (kutu, kablo, adaptör, köpük, poşet,fatura,garanti belgesi, kurulum CD'si veya disketi v.b.) tam olmadan iade alınmamaktadır. Aynı şekilde kutu, ambalaj veya aparatları zarar görmüş ürünler kesinlikle iade alınmamaktadır.
Garanti dahilindeki arızalı ürünlerin parçaları ücretsiz değiştirilir ve işçilik bedeli alınmaz.
Kargo ve taşıma sırasında oluşan zararlar garanti dışı olarak kabul edilecektir
Kargo ile gönderilen arızalı ürünlerin kargo ücretleri gönderici tarafa aittir. Ödemeli gönderilen arızalı ürünler kesinlikle teslim alınmaz. Arızası giderilmiş ürünlerin kargo ücretleri ise tarafımızdan karşılanacaktır.

Al Sat Beypazarı Çarşısı © 2020
Bu E-ticaret sitesi bir eticaretci.com projesidir.